Tizedik, JUBILEUMI KARÁCSONYI KONCERTet ünnepeltünk. 2016.12.10.

Méltó lezárása volt e mozgalmas évnek a december 10-ei szombat esti X., Jubileumi Karácsonyi Koncert, melyet a Magyar Ház Dísztermében tartottunk. Kicsik és nagyok, "régi" és "új" belgiumi magyarok, teltházzal ünnepeltük a tizedik jubileumi évfordulót, mely az ünneplésen túl emlékezésre, összegzésre is alkalmat adott. Köszönjük fellépő művészeinknek, hogy évről évre megtisztelnek bennünket játékukkal, és kedves közönségünknek a közös ünneplést, az egész éves figyelmet! Békés, szeretetteljes Karácsonyi Ünnepeket kívánunk Mindannyiuknak és sikerekben gazdag boldog Újévet, találkozunk 2017-ben!

         Műsor
Képgaléria:






























Meghívó a Magyar Ház tizedik, JUBILEUMI KARÁCSONYI KONCERTJÉRE. 2016. december 10. szombat 17 óra


MEGHÍVÓ
a Magyar  Ház  tizedik,  JUBILEUMI  KARÁCSONYI  KONCERTjére

           A  Szeretet  Ünnepét  megelőző adventi időszakban ismét megrendezzük hagyományos Karácsonyi Koncertünket a Magyar Házban (Rue de l’Arbre Bénit,123 Ixelles). Az idén jubileumot ünnepelünk, hiszen a 2016. december 10-én szombaton 17 órától kezdődő hangverseny immár 10. alkalommal kerül megrendezésre, melynek védnökeként nagy megtiszteltetésünkre Nagy Zoltánt, Magyarország Belgiumi és Luxemburgi Nagykövetét  köszönthetjük.
           Szeretettel várjuk tehát Önt, Szeretteit, Barátait erre a hangversenyre, melynek során ez évben is magyar és magyarokkal szoros kapcsolatban álló művészek tolmácsolásában klasszikus zeneköltők kompozícióiban, a magyar népzene kincseiben, sőt, Jazz muzsikában is gyönyörködhetünk.

Műsor:

1. Köszöntő
Kállayné Dáné Zita, Belgiumi Magyarok Szövetsége
         Nagy Zoltán, Magyarország Belgiumi és Luxemburgi Nagykövete
2. Karácsonyi népdalcsokor
Bucz Júlia - ének, citera
3. "Une fleur m'a dit..."
Orea Gérard - ének
Honda Tomokó – zongora
4. Válogatás Schumann "Carnival" című ciklusából
Tahlia DeCorso – zongora
5. Corelli: Karácsonyi Concerto Grosso
- Vivace - Grave
- Allegro
- Adagio - Allegro - Adagio
- Vivace
- Allegro
- Pastorale (Largo)
Pusker Éva, Ábrahám Bence - hegedű
Honda Tomokó – zongora
6. Gounod: Ave Maria
Nyakas Éva - ének
Honda Tomokó – zongora
7. - Bach: Arioso
- O, Tannenbaum
Zsári Tamás - szaxofon
Ladányi Gábor – gitár
8. Közös éneklés Bucz Júliával

A belépés díjtalan, a hangversenyt követően baráti koccintásra, kötetlen beszélgetésre várjuk kedves vendégeinket!

Facebook esemény

Karácsonyi Vásár a Magyar Házban 2016. november 26-27. szombat-vasárnap


Mindenkit szeretettel várunk a KARÁCSONYI  VÁSÁRRA!

2016. november 26-án, szombaton10-18 óráig,
          november 27-én, vasárnap 10-17 óráig

A karácsonyi  ajándéktárgyakon kívül, immár hagyományosan, étel-ital is fogyasztható  helyszínen, mint, gulyásleves, töltött káposzta, bejgli, diótorta, sütemények, forralt bor és egyebek.   
De az  idén  is gondoskodtunk arról, hogy a pulton legyen a finom székely kolbász, a magyar szalámi, a szaloncukor, a házi  készítésű  paprika és lekvárfélék,  magyar bor, házi pálinka...

Ajánlatos előre megrendelni a bejglit, a szaloncukrot, a töltött káposztát!
A karácsonyi vásár  bevétele  a  Magyar Ház  fenntartására, javítására lesz fordítva!
Érdeklődni lehet: 0477  384  606
                                                                 Kállayné Dáné Zita


A Magyar Nyelv Napja alkalmából Felolvasó Estet tartottunk. 2016. november 14. Déry Tibor: Két asszony


Meghitt hangulatban beszélgettünk és olvastunk fel Déry Tibor: Két asszony című novellájából november 14-én hétfőn este a Magyar Nyelv Napja alkalmából a Magyar Ház Könyvtárában. A melegre befűtött kis könyvtárszoba asztalát négyen ültük körül, megidézve a Magyar Ház hat évtizedre visszanyúló és máig ható hőskorának közösségi eseményeit. Igazi lelki feltöltődést jelentett az egyszerű, letisztult nyelvezetű, az élethelyzet súlyosságára csak apró rezdülésekkel utaló Két asszony első fejezetének meghallgatása testközelből, melyet felváltva olvastunk fel. Szóba kerültek még családi gyökerek, Brüsszelbe kerülés, az anyanyelvi nevelés nehézségei külföldön, generációs különbségek, a kedvenc írók közül pedig Szabó Magda, Spiró György, Dragomán György és Ottlik Géza. Köszönjük mindnyájatoknak, akik el tudtatok jönni!

Legközelebbi - felnőtteknek szóló - könyvtári programunk az Arbre Bénit Könyvklub első találkozója lesz január végén. A pontos dátumról és a beszélgetés tárgyául választott könyvről információk hamarosan!

ARCHÍV: A Felolvasó Est meghívója



Rövid részlet a novellából:

"
Az öregasszony olyan kitartóan s boldogan aludt, hogy Luca elhatározta, nem várja be, míg felébred. De mire az ajtó felé indult volna, háta mögött az ágyban fekvő kinyitotta szemét.
- Hova megy maga? - kérdezte.
Luca hátrafordult, nevetett.
- Meg akartam lógni, mama.
Az öregasszony nem felelt, hosszan rajta nyugtatta tekintetét menye szívósan törékeny, karcsú alakján. Egy kissé fel is emelte fejét, szelíden elmosolyodott.
- Milyen szép piros a maga haja a napban! - mondta. - Mint egy angol királykisasszonynak.
Luca elpirult.
- No tessék! - mondta. - Igazán szép, mama?
- Igazán - mondta az öregasszony. Egy ideig még bólogatott, aztán begörbített mutatóujjával magához intette menyét. - Tessék engem megcsókolni! - mondta. - Ne itt a homlokomra! Én akarom magát. Maga nagyon szép és jó.
- No tessék! - mondta Luca.
- Akarom valamit kérdezni - mondta az öregasszony. - Miért kell Amerikában titokrendőr a János fiam mellé?
Luca egy nagyot nyelt, a szempillája verdesni kezdett.
- Amerikában minden híres emberre titkosrendőrök vigyáznak, mama.
- Jól van - mondja az öregasszony megnyugodva. Hirtelen vékonyan, öregesen elnevette magát.
"

MEGHÍVÓ: Felolvasó Est a Magyar Nyelv Napja alkalmából. 2016. november 14. hétfő 19 óra. Déry Tibor: Két asszony


Ünnepeljük közös felolvasással és beszélgetéssel a Magyar Nyelv Napját Brüsszelben. Szólaltassuk meg közösen Déry Tibor: Két asszony című elbeszélését - annak Allegro fejezetét - a Magyar Ház Könyvtárában.

Az elbeszélés valóságalapja, hogy az író édesanyja 95 éves volt, mikor fiát 1956-os forradalmi tevékenysége miatt letartóztatták. Nem merték közölni vele a rossz hírt, ezért azt mondták neki, hogy fiának hirtelen el kellett utaznia filmforgatásra, majd Amerikába. A másik asszony, a feleség volt az, akinek ezt el kellett hitetnie anyósával és saját fájdalmát elrejtve erőt öntenie az idős és beteg édesanyába. A börtönben ülő író - a hatóságok meglepően kegyes hozzáállása miatt - írhatott is az édesanyjának. A mama 1958 júniusában meghalt, de a feleség ezt csak fél évvel később merte megírni a férjének. Ebből a személyes élményből táplálkozik Déry Tibor Két asszony című elbeszélése (1962). Déry-nek a Két asszony valamint a Szerelem című novellái alapján készült Makk Károly Szerelem című kultfilmje Törőcsik Mari, Darvas Lili és Darvas Iván főszereplésével, mely 1953-ban a Rákosi rezsim idején játszódik. A film 1971-ben a cannes-i filmfesztiválon elnyerte a legjobb rendező díját, aktualitása pedig, hogy felújított változatát idén októberben bemutatták a lyon-i Lumière Filmfesztiválon. 

Várunk mindenkit szeretettel, aki szívesen megosztaná másokkal az ovasás, felolvasás örömét, és szívesen beszélgetne a novellá(k)ról!

Déry Tibor Két asszonySzerelem.

Előzetes bejelentkezés, további információ: magyarhazbrusszel@gmail.com (e-mail), 0476-613598 (tel). 

Rumbold-Molnár Eszter
a Magyar Ház Könyvtárosa 

(Az Országgyűlés 2011-ben nyilvánította november 13-át a Magyar Nyelv Napjává. Ez a nap meghatározó dátum a magyar nyelv történetében, hiszen 1844-ben ezen a napon fogadták el a magyar nyelvet hivatalossá tevő törvényt.)

"Ötvenhatosok Belgiumban" - Orémusz József, A Keszei fivérek (könyvbemutató)


2016. október 22-én az 56-os megemlékezés keretében került sor a Magyar Ház Dísztermében Nyul-Donka Balázs "Ötvenhatosok Belgiumban" című első interjú-kötetének bemutatójára. A szerző a könyv két még köztünk élő interjú-alanyával, Orémusz Józseffel, "Jóskával", valamint Keszei Imrével beszélgetett, a harmadik főhős, az 1984-ben Párizsban elhunyt emigráns költő Keszei István több versét is megidézve. A két idős úr felidézte az 1956-os, 1957-es évek őket személyesen érintő budapesti, ill. szülővárosukhoz, Székesfehérvárhoz és Zirchez kötődő eseményeit. A két Keszei fivért az Új Fehérvár újság 1956. október 28-ai száma "Székesfehérvár fiatalságának és munkásságának lánglelkű vezetői, lelkesítői"-ként említi, Orémusz Jóska pedig részt vett a tankok elleni harcban, valamint jelen volt a pesti Sztálin szobor ledöntésénél, melyből - a hallgatóság legnagyobb meglepetésére -  körbe is adott egy, egyik barátja által megszerzett és azóta is féltve őrzött, tenyérnyi szobordarabot. Imre végül a francia nyelv ismerete, Jóska pedig az 1958-as világkiállításon adódó munka reményében választotta végső úticélként a Belga Királyságot. Új hazájukban családot, barátokat, hivatást találtak maguknak, ahol reményekkel telve kezdhettek el egy tartalmas, új életet.

A fotókért köszönet Nyul-Donka Juditnak, valamint a Belgiumi Magyar Nagykövetségnek!

A könyv megvásárolható, ára 15 EUR. A bevétel egy részéből a szerző a Magyar Házat támogatja.

MEGHÍVÓ október 23-ai megemlékezésekre

        
Meghívó

Szeretettel   meghívjuk  Önt, családját  és  barátait  az  1956-os forradalom és szabadságharc 60-dik évfordulója alkalmából tartandó megemlékezésre, amely 2016. október 22-én, szombaton délelőtt 11 órakor lesz a Magyar Házban. A megemlékezés a ház kertjében kezdődik a 2006-ban felállított „Szabadságszobor”  megkoszorúzásával, majd  a  díszteremben folytatódik. Ez alkalommal Nyul-Donka Balázs az Ötvenhatosok Belgiumban  című első interjú-kötetét fogja bemutatni.

    Nyul-Donka Balázs így nyilatkozik az interjúkötet-sorozat megírásáról: „Amikor 2007-ben feleségemmel Brüsszelbe költöztünk, már első pillanattól kezdve kerestük a magyar emberek társaságát. Hamarosan eljutottunk a Magyar Házba, ahol a vasárnapi misék és a nemzeti ünnepek alkalmával számos értékes embert ismertünk meg, akik 1956 óta Belgiumban élnek. Történeteiket hallgatva Isteni hívást kaptam - meg kell örökíteni ezeket a történeteket! A hívásra 2016 elején feleltem, több emigránssal ültem le beszélgetni - immár hangfelvevővel. Az idén októberre megjelenő interjúkötet három ember - Orémusz József, valamint a Keszei fivérek, István és Imre - életéről szól. Ha Isten is úgy akarja és több belgiumi ötvenhatos magyar szívesen megosztja velem a történetét, tovább folytatom a beszélgetéseket, amelyeket újabb könyvek formájában szándékozom megjelentetni.”

Meghívó

Szeretettel  meghívjuk Önöket a 2016. október 23-án, vasárnap 18 órakor  tartandó hálaadó szentmisére a brüsszeli St. Michel et Gudule Székesegyházba és az azt követő gyertyás-zászlós felvonulásra az Ismeretlen Katona emlékművéhez. A szentmisét Havas atya és Dobai atya celebrálják. Ebben az évben csatlakoznak a belgiumi, főleg a Liege-i magyarok is. Ennek a felvonulásnak régmúlt hagyománya van Brüsszelben, már 1957 óta szervezik az 56-os magyarok, 1990 óta a Nagykövetséggel együtt koszorúznak.
           
A szentmise előtt, 17 óra 30-tól  Rákász Gergely orgonaművész ad hangversenyt a Magyar Hullám Közéleti és Kulturális Társaság meghívására.

A belgiumi Nagykövetség kulturális szolgálata - Balassi Intézet - szervezésében október 22-én és 23-án egésznapos programon lehet részt venni a Cinquantenaire parkban.
                   
A Belgium-i Magyarok 56-os Emlékbizottsága nevében
Kállayné Dáné Zita

Diavetítések gyerekeknek a Vasárnapi Mise után a Magyar Ház Könyvtárában (folyamatos). Kezdés: 11.30 óra (kb. 12.00 óráig)

"Besötétítjük a könyvekkel telezsúfolt kis helyiséget, plédet, párnákat borítunk a szőnyegre, a vetítővásznat hímzett drapériával keretezzük. Igazi kis kuckó-színház. Reméljük, kis közönségünknek is tetszik."


Mindenkit várunk szeretettel
2016-ban a következő vasárnapokon:


Október 2.  
A Népmese Napja - Benedek Elek születésnapja alkalmából.
Műsoron: Vuk I-II. (Fekete I.)
Háttérzene: Rókatánc (Weiner L. - Anima Vonósnégyes)

Október 16.
 A zene világnapja, az állatok napja alkalmából.
Műsoron: A tücsök és a hangya (La Fontaine), Pinokkió kalandjai (Collodi)
Háttérzene: A-mol szólószonáta hegedűre (J. S. Bach - Baráti Kristóf)

November 13.
A Magyar Nyelv Napja, a Nagy Dia (hó)Nap alkalmából.
Műsoron: Csilicsali Csalavári Csalavér és Zengő ABC (Móra Ferenc)
Háttérzene: Gyermekeknek (Bartók B. - Kocsis Z.)

November 20.
Erzsébet és Katalin nap alkalmából.
Műsoron: Dióbél királyfi (H. C. Andersen), Egyszer egy királyfi (magyar népköltés)
Háttérzene: Egyszer egy királyfi (Szabó Gyula és művésztársai)

December 4.
Mikulás alkalmából.
Műsoron: Gulliver az óriások országában (J. Swift), Aladdin és 
a csodalámpa (arab népmese)
Háttérzene: Arab tánc a Diótörő c. balettből (P. I. Csajkovszkij - 
Kölni Új Filharmónikus Zenekar)

December 11.
Élő mesélés és diavetítés a Karácsonyi készülődés jegyében.
*A 85 éves Kovács Józsi bácsi karosszékében kényelmesen elhelyezkedik és elmond a gyerekeknek két mesét: Árgyélus királyfiEgyszer volt Budán kutyavásár. A mesélést követően megnézzük-meghallgatjuk József Attila Betlehemi királyok c. versét diafilmen a Kormorán együttes által megzenésítve. *

(A háttérzenéket érdemes előtte otthon meghallgatni, 
hogy a gyerekeknek ismerős legyen.)


MEGHÍVÓ: Vendégünk a CoryFeye Vonósnégyes. 2016. szeptember 30. péntek 19 óra. Jótékonysági koncert a Magyar Ház zongorájának és pódiumának felújítására (2)


Bizonyára emlékeztek, hogy a nyár elején jótékonysági koncertsorozatot indítottunk a Magyar Ház zongorájának és pódiumának felújítására. A koncertsorozat első hangversenyére június 25-én került sor egy hangulatos  Bach-est keretében a Magyar Ház Dísztermében, melyen J. S. Bach szólóhegedűre írt műveit hallgathattuk meg Ábrahám Bence hegedűművész érzékeny tolmácsolásában. 

Most következő, második koncertünkön szeptember 30-án vendégelőadóként a fiatal belga vonósnégyest, a Quatuor CoryFeye-t köszönthetjük. Megtiszteltetés, hogy jótékonysági kezdeményezésünk mellé álltak, és bemutatnak néhány darabot gazdag repertoárjukból a Magyar Ház közönségének.

A CoryFeye Vonósnégyes 2009-ben alakult a Brüsszeli, Karlsruhe-i és Lyon-i Konzervatóriumok egykori diákjaiból. Nevét az elsőhegedűs Alexander Feye hegedűművészről kapta, rajta kívül az együttes tagjai még Jean Lou Loger cselló-, Veerle Houbraken és Kóta Gergely hegedűművészek - utóbbi - ahogyan a neve is mutatja, szintén Belgiumban élő - honfitársunk. Az együttes 2011 és 2013 között a nagy presztizsű Chapelle Musical Reine Elizabeth de Bruxelle-en tökéletesítette tudását, ahol az Artemis, azelőtt a Danel Vonósnégyes tagjaitól tanulhattak. Rendszeres fellépői a belgiumi nagy koncerttermeknek (brüsszeli Bozar, Flagey, Királyi Konzervatórium, az antwerpeni de Singel, a brugge-i Concertgebouw, a charleroi-i Művészetek Palotája...), résztvevői voltak számos európai fesztiválnak (Mosan, Menton, Beloeil, Crans-Montana, Tournai, Heidelberg, Tata...), és a Klara és Musique 3 rádiók szokták idézni koncertjeiket. A közelmúltban CD-jük jelent meg Georg von Albrecht műveiből.

A jótékonysági koncertsorozat céljairól a júniusi első koncertünk meghívójában olvashattok. Adományaitokat péntek este a koncert helyszínén tudjátok megtenni, vagy pedig átutalással az Association des Hongrois de Belgique számlaszámára: "BE92-3101-4745-3123" (megjegyzésként: "ZONGORA").
Adományaitokért hálás köszönetünk.

Minden kedves érdeklődőt várunk szeretettel holnap (2016.9.30. péntek) este 19 órától a Magyar Házban!

Részletes program:


A CoryFeye vonósnégyes koncertje (2016. szeptember 30.)


Bizonyára emlékeztek, hogy nyár elején jótékonysági koncertsorozatot indítottunk a Magyar Ház zongorájának és pódiumának felújítására. A koncertsorozat első hangversenyére június 25-én került sor egy hangulatos  Bach-est keretében a Magyar Ház Dísztermében, melyen J. S. Bach szólóhegedűre írt műveit hallgathattuk Ábrahám Bence hegedűművész érzékeny tolmácsolásában. 

Most következő, második koncertünkön szeptember 30-án vendégelőadóként a fiatal belga vonósnégyest, a Quatuor CoryFeye-t köszönthetjük. Megtiszteltetés, hogy jótékonysági kezdeményezésünk mellé álltak, és bemutatnak néhány darabot gazdag repertoárjukból a Magyar Ház közönségének.

A CoryFeye Vonósnégyes 2009-ben alakult a Brüsszeli, Karlsruhe-i és Lyon-i Konzervatóriumok egykori diákjaiból. Nevét az elsőhegedűs Alexander Feye hegedűművészről kapta, rajta kívül az együttes tagjai még Jean Lou Loger cselló-, Veerle Houbraken és Kóta Gergely hegedűművészek - utóbbi - ahogyan a neve is mutatja, szintén Belgiumban élő - honfitársunk. Az együttes 2011 és 2013 között a nagy presztizsű Chapelle Musical Reine Elizabeth de Bruxelle-ben tökéletesítette tudását, ahol az Artemis, azelőtt a Danel Vonósnégyes tagjaitól tanulhattak. Rendszeres fellépői a belgiumi koncertermeknek (brüsszeli Bozar, Flagey, Királyi Konzervatórium, az antwerpeni de Singel, a brugge-i Concertgebouw, a charleroi-i Művészetek Palotája...), a Klara és Musique 3 rádiók szoktak idézni koncertjeiket, ezen kívül résztvevői voltak számos európai fesztiválnak (Mosan, Menton, Beloeil, Crans-Montana, Tournai, Heidelberg, Tata...). A közelmúltban CD-jük jelent meg Georg von Albrecht műveiből.

A jótékonysági koncertsorozat céljairól az júniusi első koncertünk meghívójában olvashattok. Adományaitokat péntek este a koncert helyszínén tudjátok megtenni, vagy pedig átutalással az Association des Hongrois de Belgique számlaszámára: "BE92-3101-4745-3123" (megjegyzésként: "ZONGORA"). Adományaitokért hálás köszönetünk.

Minden kedves érdeklődőt várunk szeretettel holnap este a Magyar Házban!








Gyertyagyújtás Márton Áron erdélyi püspök emlékére 2016. október 2. vasárnap 18 órai Mise után


Kedves belgiumi Magyarok! 

A Márton Áron Emlékév Programbizottság felkérésére a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasa gyertyagyújtást szervez az erdélyi püspök emlékére. Szerte a világban rengeteg közösség gyújt gyertyát október 2-án, Márton Áron halálának évfordulóján. Várunk Mindenkit szeretettel a brüsszeli Magyar Házban a 18 órai mise után, hogy egy rövid előadást követően a mécsesek fényében megemlékezzünk egy lenyűgöző ember életéről, munkásságáról. 

Alábbi linkeken kaphatnak tájékoztatást az emlékévről: 
https://www.facebook.com/martonaron2016/
 http://www.martonaron2016.hu/fooldal 

Üdvözlettel, Molnár Luca, Körösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasa



Szeptembertől újra NYITVA a Magyar Ház Könyvtára

Szeptembertől újra várja olvasóit 
a Magyar Ház Könyvtára!


Kutatási, kölcsönzési lehetőség, beszélgetések, olvasóklub felnőtteknek és gyerekeknek. A könyvlistánkból (katalógus) itt böngészhettek.

Nyitvatartás:

Hétfő: 19.00 - 21.00
Péntek: 9.30 - 11.30 
Vasárnap: 10.30 - 12.30
valamint előzetes egyeztetés alapján (tel: 0032 476 61 35 98)

Elkövetkező programjainkról információk hamarosan.

Vendégünk a CoryFeye Vonósnégyes: 2016. szeptember 30. péntek 19 óra. Jótékonysági koncert a Magyar Ház zongorájának és pódiumának felújítására (2)

Jövő pénteken folytatódik a Magyar Ház zongorájának és pódiumának felújítására rendezett jótékonysági koncertsorozat. Eddigi adományaitokat köszönettel fogadtuk! Ezúttal vendégünk a CoryFeye Vonósnégyes lesz, további részletek ezen a linken.  


Brüsszeli Kulturális Örökség Napjai: a Magyar Ház is megnyitja kapuit (2016.9.17. szombat)


Brüsszel Főváros Régiója 1989 óta rendezi meg a Kulturális Örökség Napjait az őszi időszakban. Ennek hagyományosan helyszíne a Magyar Ház, azaz a "Saintenoy Palota" is, hiszen az épület a belga főváros jegyzett kulturális örökségéhez tartozik.

A Kulturális Örökség Napjai keretében szeptember 17-18-án, most hétvégén, mintegy 97 különböző épület lesz látogatható ingyenesen Brüsszelben. A Magyar Ház szeptember 17-én szombaton 10 és 18 óra között várja az érdeklődőket, a brüsszeli örökségvédelem nap közben folyamatosan francia és flamand nyelvű idegenvezetést biztosít.

A Magyar Házon kívül megnyitja kapuit a Királyi Palota, a különböző régiók Parlamentjei, a Számvevőszék, az Akadémia, a Tőzsdepalota, több kerület Városházája, a Forest-i régi apátság, a régi Vandenpeereboom Ház, az Erasmus Ház, a Concert Noble épülete stb-stb. A résztvevő épületek teljes listája a részletes ismertetőkkel ezen a linken található, létezik ezen kívül egy színvonalas brossúra, melyet franciául itt, angolul pedig itt lehet letölteni.

Épületünktől néhány szó:

A Magyar Ház épülete 1955 óta áll a magyar közösség szolgálatában. Épült 1872-ben Ferdinánd Grosjean kereskedelmi ügynök számára a korban divatos - az olasz reneszánszt is magában foglaló - eklektikus stílusban. A Ház 1897-ben az art nouveau népszerűsítőjeként és a régi stílusok pártolójaként egyaránt ismert  Paul Saintenoy építésznek, a mai brüsszeli Hangszermúzeum (eredetileg Old England Áruház) nagynevű tervezőjének és családjának lett a lakóháza. Saintenoy több változtatást is végrehajtott az épületen, melyek nagy része a Ház mai megjelenésén is látható. E négyszintes városi lakóház kőhomlokzatával, a gótikustól az art nouvóig terjedő számos stílust megidéző enteriőrjével, csinos kertjével, tágas kapubejárójával kívül-belül impozáns megjelenést képvisel. További információk és képek az épületről Brüsszel Főváros Építészeti Örökségének jegyzékében.

A Magyar Ház honfitársaink számára látogatásra - előzetes egyeztetés alapján - folyamatosan rendelkezésre áll  (elérhetőségeink ezen a linken). 
Aki a Brüsszeli Kulturális Örökség Napjai keretében szeretne hozzánk ellátogatni, várjuk szeretettel szeptember 17-én szombaton 10 és 18 óra között!